Loading...
Kontakt/ personal 2018-12-05T13:16:52+01:00

Hitta till Lillsved

Med båt
Den vackraste resvägen upplever du genom Stockholms skärgård med ordinarie eller abonnerad båt.
Båttider hittar du på  Waxholmsbolagets hemsida.

Bil
Med bil åker du väg 222, Värmdöleden, med riktning mot Gustavsberg. Kör förbi avtagsvägarna in mot Gustavsberg och senare även Stavsnäs.
Du fortsätter på väg 274 genom Hemmesta, vid vägskälet fortsätter du i riktning mot Vaxholm. Följ den vägen förbi Siggesta gård och snart är det skyltat på höger sida, Lillsved.

Med SL
Du kan även åka från bussterminalen vid Slussen med buss 437 (vissa turer buss 474 med bussbyte till buss 437 vid Kolvik). Lillsved är ändhållplats för bussen.
Busstider hittar du på SL:s hemsida.

Lillsved

Lillsvedsvägen 100, 139 90 Värmdö
Besöksadress / Lillsvedsvägen 100
Telefon: 08 – 541 385 30 (vxl)
Plusgiro 15 24 70 – 1
E-post:info@lillsved.se

Personal

Rektor och platschef
Christina Hjelmar
0706 – 24 36 03 christina.hjelmar@lillsved.se

Fastigheter och service
Robert Bredberg
0703 – 97 79 18 robert.bredberg@lillsved.se

Ekonomi
Susanne Petersson
08- 525 232 36 susanne.petersson@lillsved.se 

Marknadsföring, försäljning kurs, konferens, turism och läger
Stephan Styfberg
0709 – 886 000 stephan.styfberg@lillsved.se 

Kunder och bokning
Daniel Hermanson
08 – 525 232 32 daniel.hermansson@lillsved.se 

Arbetsledare kök/matsal
Janet Lindberg
08 – 525 232 34 matsal@lillsved.se

Arbetsledare lokalvård
Ulla Peltomäki
08 – 525 232 41 info@lillsved.se

Arbetsledare vaktmästeri
Johan Rosén
08 – 525 232 41 info@lillsved.se

Skoladministratör
Anna Ekenberg
08 – 525 232 33 skolkansli@lillsved.se 

Biträdande rektor
Henrik Österberg
08 – 541 385 30 henrik.osterberg@lillsved.se 

Lärare

Anne Dalén
08-541 385 30 anne.dalen@lillsved.se

Eva Grice
08-541 385 30 eva.grice@lillsved.se

Håkan Söderkvist
08-541 385 30 hakan.soderkvist@lillsved.se

Rauno Juustovaara
08-541 385 30 rauno.juustovaara@lillsved.se

Peter Lagerström
08-541 385 30 peter.lagerstrom@lillsved.se

Petra Landberg
08-541 385 30 petra.landberg@lillsved.se

Per Lundberg
08-541 385 30 per.lundberg@lillsved.se

Ulrika Rylow
08-541 385 30 ulrika.rylow@lillsved.se

Christian Sandberg
08-541 385 30 christian.sandberg@lillsved.se

Personal kök/matsal

Sidh Amnuaiporn

Thavaseelan Kanagartnam

Shiva Kumar Chamlagai

Hans Olsson

Personal lokalvård

Sinnathurai Parimaladevi

Ranka Todosijevic

Personal Vaktmästeri

Robert Karlsson

Torbjörn Åkerström