Hitta till Lillsved

Med båt
Den vackraste resvägen upplever du genom Stockholms skärgård med ordinarie eller abonnerad båt.
Båttider hittar du på  Waxholmsbolagets hemsida.

Bil
Med bil åker du väg 222, Värmdöleden, med riktning mot Gustavsberg. Kör förbi avtagsvägarna in mot Gustavsberg och senare även Stavsnäs.
Du fortsätter på väg 274 genom Hemmesta, vid vägskälet fortsätter du i riktning mot Vaxholm. Följ den vägen förbi Siggesta gård och snart är det skyltat på höger sida, Lillsved.

Med SL
Du kan även åka från bussterminalen vid Slussen med buss 437 (vissa turer buss 474 med bussbyte till buss 437 vid Kolvik). Lillsved är ändhållplats för bussen.
Busstider hittar du på SL:s hemsida.

Lillsved

Lillsvedsvägen 100, 139 90 Värmdö
Besöksadress / Lillsvedsvägen 100
Telefon: 08 – 541 385 30 (vxl)
Bankgiro 5727-9333
E-post:info@lillsved.se

Personal

VD
Magnus Erstrand
0705 – 138 707  magnus.erstrand@lillsved.se 

Rektor
Christina Hjelmar
070 – 624 36 03  christina.hjelmar@lillsved.se

Marknads- och försäljningschef
Stephan Styfberg
0709 – 886 000  stephan.styfberg@lillsved.se 

Fastighets- och servicechef
Robert Bredberg
070 – 397 79 18  robert.bredberg@lillsved.se

Kurs- konferens- och turismansvarig
Daniel Hermanson
08 – 52523232 daniel.hermansson@lillsved.se 

Skoladministratör
Anna Ekenberg
08 – 52523233 skolkansli@lillsved.se 

Ekonomi- och löneansvarig
Magnus Erstrand
0705 – 138 707 magnus.erstrand@lillsved.se

Arbetsledare kök/matsal
Janet Lindberg
08 – 52523234 matsal@lillsved.se

Lärare

Anne Dalén
08-541 385 30 anne.dalen@lillsved.se

Eva Grice
08-541 385 30 eva.grice@lillsved.se

Håkan Söderkvist
08-541 385 30 hakan.soderkvist@lillsved.se

Rauno Juustovaara
08-541 385 30 rauno.juustovaara@lillsved.se

Peter Lagerström
08-541 385 30 peter.lagerstrom@lillsved.se

Petra Landberg
08-541 385 30 petra.landberg@lillsved.se

Per Lundberg
08-541 385 30 per.lundberg@lillsved.se

Ulrika Rylow
08-541 385 30 ulrika.rylow@lillsved.se

Stephan Styfberg 
0709 – 886 000  stephan.styfberg@lillsved.se 

Christian Sandberg
08-541 385 30 christian.sandberg@lillsved.se

Henrik Österberg
08-541 385 30 henrik.osterberg@lillsved.se